Pinterest
Look for cracks and white spots on your tongue to see where toxins are.

Ayurvedic Tongue Analaysis with Dr Rama Prasad

acupressure for stress  http://patricialee.me/2012/12/01/chinese-palm-and-face-reading/

Acupressure & Reflexology for Anxiety & Stress~Meeting Diabetic Demands Is Stressful. These Acupressure Techniques Help Relax You.

#Reflexology

Infographics & Posters

Reflexology, by rubbing your feet you can increase blood flow and health to your whole body. add a few drops of Peppermint to the foot massage to help with anxiety, pain, or sore feet. lavender to help you sleep.

Hand Acupressure

Acupressure-- OP SAYS: HOLY CRAP. I have severe neck pain and tension all the time and I just pinched the corresponding part of my hand and it felt better immediately! I will not forget this! Me- this did work for my feet just now!

Vyberte si neduh a hledejte bylinky

A to Z choroby a jaké na ne používat bylinky

Žena si namáčala ruky do jablčného octu. A tu je výsledok!

⭐️❤️Sofre com dor nas articulações? Coloque a mão neste remédio natural

Nebeská brána: Bod, čo vás zbaví bolesti hlavy, nespavosti či úzkosti

Headache, indigestion, insomnia and nervousness are just a few of the situations that can be solved in just a few minutes and by pressing to one point. By pressing "Shen Men" point headaches and stress disappear.

* PSYCHOSOMATIKA A PÁTEŘ * | POUTNÍCI ČASEM

* PSYCHOSOMATIKA A PÁTEŘ *

* PSYCHOSOMATIKA A PÁTEŘ * | POUTNÍCI ČASEM

Keď vás začne svrbieť zadok, mali by ste ísť do kuchyne – to je miesto, kde nájdete všetko, čo potrebujete! | Báječné Ženy

Acabe Com à Coceira no Traseiro Com Este Ingrediente da Sua Cozinha

Stará dobrá Alpa. Nechýba hádam v žiadnej domácnosti. Hoci všetci vieme, že je dobré, mať ju poruke, mnohí ľudia netušia, čo skutočne dokáže. Zozbierali sme pre vás 7 geniálnych tipov, ako využiť obyčajnú Alpu!  Ochráni vás

Stará dobrá Alpa. Nechýba hádam v žiadnej domácnosti. Hoci všetci vieme, že je dobré, mať ju poruke, mnohí ľudia netušia, čo skutočne dokáže. Zozbierali sme pre vás 7 geniálnych tipov, ako využiť obyčajnú Alpu! Ochráni vás

Nerozumiem, ako je to možné ale funguje to. Podržte ruky v tejto polohe a s vašim telom to urobí hotové zázraky. Mne to pomohlo v… | Báječné Ženy

Anjali mudra is but one of thousands of types of mudras that are used in Hindu rituals, classical dance, and yoga. Get more information here at Mudra Science.

Orechy celé dáme do mikrovlnky v otvorených pohároch na 1,5 minúty na najvyšší stupeň, potom hneď za...

Orechy celé dáme do mikrovlnky v otvorených pohároch na 1,5 minúty na najvyšší stupeň, potom hneď za...

Proč jíst denně 1 lžíci kysaného zelí? - DIETA.CZ

Proč jíst denně 1 lžíci kysaného zelí? - DIETA.CZ

The term eczema, or otherwise known as Atopic Dermatitis or Atopic Eczema, refers to a group of medical conditions that inflames or irritate.

Česnek: lék, životabudič i afrodiziakum

garlic has anti-bacterial and anti-inflammatory properties