A few weeks ago, when I posted about my weekly food prep routine, I briefly mentioned that I like to make salads-in-a-jar each week. Apparently, you all are super interested in my jarred salads because I got so many comments and emails requesting more info! Now, let me note, I am in no-shape-way-or-from the originator …

Salad-In-A-Jar 101: How to Make Mason Jar Salads + 4 Fool-Proof Salad in a Jar Recipes

A few weeks ago, when I posted about my weekly food prep routine, I briefly mentioned that I like to make salads-in-a-jar each week. Apparently, you all are super interested in my jarred salads because I got so many comments and emails requesting more inf

Nakladané červené cibule - thecafesucrefarine.com

Pickled Red Onions

Plnené Pepper Soup

Stuffed Pepper Soup With Ground Beef _ An easy to make, hearty and family-friendly soup that features all of the flavors of classic oven baked stuffed peppers.

Rozmarín Cesnak kaša Karfiol!  Zdravé a chutné alternatíva k zemiakovou kašou.  Perfektné Vďakyvzdania príkrm!  |  cookie Rookie

WW smart Points: Rosemary Garlic Mashed Cauliflower on The Cookie Rookie. We love this healthy and delicious alternative to mashed potatoes.

To výdatné, zdravá polievka plná papriky, paradajky, ryža a mleté ​​kuracie mäso je plný jedlo v miske, ktorá zahreje vás až na kosť!

Healthy Eats Monday is back! Fall weather is fast approaching, which means time to get those warm, hearty recipes ready in your back pocket. Stuffed peppers tend to be a crowd plea.

Delicious. #chocolates #sweet #yummy #delicious #food #chocolaterecipes #choco #chocolate #chocolates #sweet #yummy #delicious #food #chocolaterecipes #choco

Put wax paper on the bottom of a small round bowl (flipped of course) and pour chocolate coating over it. Maybe with a little powdered sugar so it wont stick. I would make sure that you dry it on wax paper to for easy clean up

Zbožnovaný šalát “OLIVER” z ktorého vôbec nepriberiete, suroviny ktoré obsahuje nepokazia vašu postavu | Báječný život

Šalát Olivier - diétny, s kuracími prsiami

Vibrant Pink Sari Cake - #Indian #Wedding #Cakes

Tiered sari cake for Indian wedding. White chocolate dough sari decorated in an authentic, beautiful design. All edible.

Lokše z kyselého mléka plněné sýrem

Lokše z kyselého mléka plněné sýrem

Breads, Drink, Russian Foods, Georgian Cuisine, Inspirational, Slovak Recipes, Naan, Pizzas, Quiches

Úplne fantastické cuketové placky s náplňou: Recept od tetušky z našej dediny!

Te placki są tak pyszne, że na jednym się nie skończy!

Cheesy Beer bread – perfect with a cup of comforting soup!

Cheesy Beer Bread...perfect with a cup of comforting soup

Delicious Cheesy beer bread to enjoy with a good old South African Braai in summer or a hot and steamy cup of soup in winter!

Diétny zemiakový šalát - FitRecepty

Diétny zemiakový šalát

Odľahčený, no za to výborný Vianočný zemiakový šalát.

Pečená plnená krkovička (fotorecept)   bez kosti bravč krkovička, plátky mäso úd, plátk syr úd Marináda: olej oliv, horčica, cesnak soľ korenie 4 farieb tymián suš oregano rozmarín petržl vňať celá rasca Krkovičku nakrajame ako na rezne ale nedokrojíme do konca, musí zostat v celku osolíme. Pripravíme marinadu, votrieme do mäsa, nechame v chlade Pred pečením vložíme do zárezov syr a ud mäsa.Podlejeme vodou a zakryjeme. Pečieme na 180° 2 hod. Na konci dopečieme odokryte.

Pečená plnená krkovička (fotorecept) bez kosti bravč krkovička, plátky mäso úd, plátk syr úd Marináda: olej oliv, horčica, cesnak soľ korenie 4 farieb tymián suš oregano rozmarín petržl vňať celá rasca Krkovičku nakrajame ako na rezne ale nedokrojíme do konca, musí zostat v celku osolíme. Pripravíme marinadu, votrieme do mäsa, nechame v chlade Pred pečením vložíme do zárezov syr a ud mäsa.Podlejeme vodou a zakryjeme. Pečieme na 180° 2 hod. Na konci dopečieme odokryte.

Pinterest
Search