Slovenská kuchyňa

26 pinů14 fanoušků
This is the only way to make Bolognese! I've tried many recipes for Bolognese and I can attest that Antonnio Carluccio's recipe is the best!
Tvarohové křehoučké koláčky ke kafíčku | 250 ghladká mouka 250 gmáslo 250 gtvaroh 1 bal.vanilkový cukr 2 ksjablka moučkový cukr na posypání Zpracujeme hladké těsto, které odložíme do lednice na minimálně půl hodinu. Těsto rozválíme na hrubší plát, ze kterého pomocí poháru vykrájíme kolečka. Na každé kolečko uložíme na drobno nakrájená jablka a kraje složíme. Pečeme je v předem vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů cca 20 - 25 minut. Upečené posypeme moučkovým cukrem.
Veka domácí na chlebíčky
Zdá sa vám že váš mak je nahorklý?Vyskúšajte tento postup a horkosti maku sa určite zbavíte.. Preplachovanie v horúcej vode môžete podľa horkosti aj viackrát zopakovať..A až potom mak môžete mlieť..
Vynikajúce langoše bez kysnutia, takže ich môžete smažiť ihneď bez čakania.
Houbová smetanová omáčka na kyselo
*Lupačky* Lupačky som prvý raz ochutnala ešte ako dieťa a odvtedy som si ich zamilovala. Tie najlepšie predávali v našom mestečku na rohu pri škole v mliečnom bare. K nim tety varili voňavé kakao, ktoré veľkou naberačkou nalievali do bielych keramických hrnčekov... Hmmm, to boli raňajky! Preto aj ja som si dnes nostalgicky zaspomínala a mojim milým som lupačky upiekla. Vyskúšajte!
Foukané ořechové cukroví recept - TopRecepty.cz
Richard Sučanský a recept na makovník a orechovník
Bezkonkurenční pstruh na přírodní způsob pečený v alobalu
Pinterest
Hledat