Lavender wands are easy to make and great to have around the house. Hang  a wand in the linen closet or place it in a drawer for a clean and refreshing fragrance. data-pin-do=

DIY: Lavender Wands

Lavender wands are easy to make and great to have around the house. Hang a wand in the linen closet or place it in a drawer for a clean and refreshing fragrance. data-pin-do=Un cesto con la lavanda. Non il solito fusello.

Organic French Lavender Wand - Woven from Freshly Picked Flowers - Purple with Light Green Satin Ribbon - Made in Canada. $19.00, via Etsy.

Organic French Lavender Wand - Woven from Freshly Picked Flowers - Purple with Light Green Satin Ribbon - Made in Canada

Organic French Lavender Wand - Woven from Freshly Picked Flowers - Purple with Light Green Satin Ribbon - Made in Canada.

Lavender

Boil 2 quarts of water. Add 5 drops of our lavender oil and let cool. This spray can be used to freshen and cleanse hair and be used as a freshen spray for clothes, furniture, the car, or on pillow cases to help fall asleep.

levandulový olej

levandulový olej (U nás na kopečku)

Levanduľu zalejeme 1 L vody, nakrájame do ten 3 plátky citrónu a ešte tam šupneme aj škoricu. Necháme to variť cca 20min. Potom to necháme luhovať 24hod. Keď to máme vyluhované tak to scedíme a pridáme 1-1,5 kg cukru ( ja som dávala asi tak 1,3 kg ) a varíme až kým sa nám cukor nerozpustí a trošku to nezhustne. Malo by to mať konzistenciu riedkeho medu. (ale nebude to to až tak husté ako klasický med.

Levanduľu zalejeme 1 L vody, nakrájame do ten 3 plátky citrónu a ešte tam…

levandulový sirup

*Lavender Syrup - water, granulated sugar, fresh lavender blossoms and a few drops of purple food colouring. Wonderful on ice cream, iced tea, lemonade.

Tipy a návody na výrobu malých pokladů z levandule.

Tipy a návody na výrobu malých pokladů z levandule.

Levanduľový med/sirup/ -50 dkg levanduľové vetvičky ( kvety)  1 - 2 kg cukor kryštál  3/4 - 1 l voda  3 ks celá škorica  3 ks citrón Vetvičky opláchneme a dáme do hrnčeka s vodou, pridáme dobre umyté a pokrájané citróny a škoricu. Privedieme vodu k bodu varu a varíme cca 15 minút. Necháme vylúhovať 24 hodín.  Druhý deň scedíme a opäť privedieme do varu a za stáleho miešania pridáme cukor varíme do požadovanej hustoty.  Horúci levanduľový sirup plníme do sklenených nádob, zatvoríme a hotovo.

Levanduľový med/sirup/ dkg levanduľové vetvičky ( kvety) 1 - 2 kg cukor…

Pinterest
Search