jaromír kaláb

jaromír kaláb

jaromír kaláb
More ideas from jaromír
All Dogs Go to Heaven by Jim Warren (70 pieces)

All Dogs Go to Heaven by Jim Warren (70 pieces)

Hilda 13 (88 pieces)

Hilda 13 (88 pieces)

HAPPY BIRTHDAY, DEAR DONNA!!! ┌íííí┐ (54 pieces)

HAPPY BIRTHDAY, DEAR DONNA!!! ┌íííí┐ (54 pieces)

Šialene chutný a veľmi jednoduchý koláč z kysnutého cesta, ktorý si určite obľúbite. Je extrémne šťavnatý vďaka smotane, ktorou sa prelieva celý koláč hneď po upečení. Určite ho vyskúšajte, stačí aj len z polovičnej dávky na menší plech a budete milo prekvapení. Do cesta sa pridáva aj maslo. Vďaka nemu bude cesto jemné, voňavé a mäkučké. Čo budeme potrebovať: 250 g – polohrubá

3 tipy na čokoládové polevy, ktoré sa pri krájaní nelámu

71 Healthy Detox Recipes

A creamy, curried soup from Yotam Ottolenghi that you can make on a weeknight, no sweat. Adjust the curry powder depending on how much heat you want.

No Knead Rosemary Bread

A basic, FOOLPROOF homemade bread recipe here! I PROMISE! And the bread comes out just perfect! Bread-making has been my jam lately. (more…) The post No Knead Rosemary Bread

DIY Twisted Hotdog Bun Tutorial

Occasionally we want to do something different from routine. So today let's give regular hotdogs a little twist! These twisted hotdog buns look very cute and delicious. They are easy and fun to mak.

Happy New Year to all my supporters. Hope I will see you again in 2018 ;) (120 pieces)

Digital Art : Loopy Dave is a great illustrator who produces all type of digital illustrations, paintings, caricature and vector designs.