SNEHOVÉ PUSINKY V ČOKOLÁDE 2 bielka, 160 g práškového cukru, 50 g čokolády, múka, maslo Bielka vyšľaháme na tuhý sneh. Pridáme cukor a zľahka ho vymiešame s bielkami varechou. Papier na pečenie vymastíme maslom a poprášime múkou. Sneh s cukrom dáme do vrecka a vytláčame na papier so špičkou v tvare hviezdičky okrúhle pusinky. Trochu ich môžeme ešte posypať cukrom a necháme postáť 10 minút. Dáme do rúry sušiť asi na 1 hodinu pri 80-100°C.

Nejlepší kokosové sušenky

Včera jsem je doma zkoušela a musím říct, že lepší kokosové sušenky jsem…

Recept na krehké kolieska upečené s lekvárom a orechovým snehom. Ideálne ako vianočné pečivo.

Vánoční nepečené sněhové koule s rumem a oříšky

Něco originálního na vánočním stole - sněhové koule s nasekanými oříšky a rumem. Pokud budou kuličky papat děti, rum nahraďte esencí.

Ježkovia z lineckého cesta doba prípravy 60 minút počet porcií 30 ingrediencie múka hladká: 180 g Hera: 100 g cukor práškový: 50 g žĺtok: 1 cukor vanilkový: 1 citrónová kôra: 1 lyžička orechy vlašské: podľa potreby poleva čokoládová tmavá: 1 kokos strúhaný: 2 hrste postup prípravy Krok 1: Všetky prísady na linecké cesto zmiešame a dôkladne na doske prepracujeme. Krok 2: Cesto si rozdelíme na guličky, potom z guličiek utvoríme placky. Do každej zabalíme kúsok vlašského oriešk...

Pinterest
Search