Apple Cranberry Almond Coleslaw - love that it uses mostly Greek yogurt instead of mayo! Easy, healthy, delicious!

My new food addiction, Coldslaw. All I want is Coldslaw! Apple Cranberry Almond Coleslaw - love that it uses mostly Greek yogurt instead of mayo!

Cobb Salad Recipe - This classic American main-dish salad is packed with chicken, avocado, sweet tomatoes, crunchy bacon, blue cheese, and eggs, all topped with a lightened-up blue cheese dressing.:

Cobb Salad Recipe - This classic American main-dish salad is packed with chicken, avocado, sweet tomatoes, crunchy bacon, cheese and eggs.

This Classic Italian Pasta Salad is so easy to make, but ALWAYS a favorite whenever I bring it to parties. Everyone always asks for the recipe and there is never any leftovers!

Made but put of cubed colby jack cheese in it too. This Classic Italian Pasta Salad is so easy to make, but ALWAYS a favorite whenever I bring it to parties. Everyone always asks for the recipe and there is never any leftovers!

Mini Caprese Bites: delicious and adorable. Was a cute appetizer. I didn't cut the cherry tomatoes in half and it still all stayed on the toothpick just fine. -H

Perfect for Housewarming Party tonight---Mini Caprese Bites: delicious and adorable. Was a cute appetizer. I didn't cut the cherry tomatoes in half and it still all stayed on the toothpick just fine.

Portillo's Chopped Salad - turkey bacon, ww pasta...love this salad!! Can't wait to make it

Portillo’s Chopped Salad. This is very close to the real thing! I added two grilled chicken breasts like it has at Portillo’s and did half balsamic and half seasoned rice vinegar so the salad dressing tasted more like the real thing.

Tip na fantastickú prílohu, ktorá je vynikajúca aj sama o sebe. Tento šalátik je jednoducho bombový!

Ezt a káposztasalátát az öntet varázsolja utánozhatatlanná

Fantastický fitness salát pro každého, kdo chce zhubnout

Top Secret Recipes Version of KFC Coleslaw by Todd Wilbur I changed it a bit.added celery seed dried onion ranch powder brags apple cider vinegar no buttermilk extra milk.

Lahodný salát s fazolemi | NejRecept.cz

Lahodný salát s fazolemi

Lahodný salát s fazolemi | NejRecept.cz

Rýchly šalát so zelerom na chudnutie!!! Pripravený len za 5min! | Nápady-Návody.sk

Šaláty Archives - Page 4 of 8 - Báječné recepty

Perfektný tip pre každého, kto má rád majonézu, ale rád by si doprial ľahšiu alternatívu. Je výborná do šalátov, aj len tak na chlebík. Ochutnajte, je výrobná. Ideálne je, ak máte na prípravu domáce vajcia!  Potrebujeme:  1

Perfektný tip pre každého, kto má rád majonézu, ale rád by si doprial ľahšiu alternatívu. Je výborná do šalátov, aj len tak na chlebík. Ochutnajte, je výrobná. Ideálne je, ak máte na prípravu domáce vajcia! Potrebujeme: 1

Tento šalátik je vynikajúci a ja ho používam ako univerzálnu prílohu. Ak napríklad chystáte cez víkend rodinnú grilovačku, táto pochúťka u vás nemôže chýbať.

Tento šalátik je vynikajúci a ja ho používam ako univerzálnu prílohu. Ak napríklad chystáte cez víkend rodinnú grilovačku, táto pochúťka u vás nemôže chýbať.

Pinterest
Search