Creamy Chicken and Asparagus Pasta

Foodie Place: Creamy Chicken and Asparagus Pasta with Bacon - this pasta is AMAZING! Like a lighter alfredo pasta with bonus of herbed chicken, fresh asparagus and salty bacon. Would probably use green beans instead of asparagus yum!

Creamy Broccoli Chicken Shells and Cheese - this is made lighter yet it's so incredibly DELICIOUS!! Finally a meal the whole family can agree on.

I made it without the chicken and added a little ground mustard and oh yay gosh this is delicious! Creamy Broccoli Chicken Shells and Cheese - this is made lighter yet it's so incredibly DELICIOUS! Finally a meal the whole family can agree on.

Gorgonzola Garlic Bread

Gorgonzola Garlic Bread

I have a love/hate relationship with bread. ANY kind of bread. I love it, because of it’s comforting texture and chewy deliciousness. I hate it, because I know it’s why I have a hard time losing those ‘last 10 pounds’ I always strive to lose. It definitel

Basil Butter Garlic Bread                                                                           More

Basil Butter Garlic Bread

Basil Butter Garlic Bread recipe makes a great side or appetizer.

Cuketové špízy s mletým mäsom | NejRecept.cz

Cuketové špízy s mletým mäsom

Zbierka 15 najlepších receptov s cuketou, z ktorých si určite vyberiete

Tento recept mám veľmi rada, pretože je lacný a zemiakové pagáče sú nielen mäkučké a šťavnaté, ale dlho vydržia a nestvrdnú. Pečiem ich väčšinou vtedy, keď mi ostanú varené zemiaky, alebo keď idem k obedu robiť zemiakový šalát, či opekané zemiaky (varené v šupkách). Uvarím len o dva viac, aby bolo na pagáče :-)

Zemiakové pagáče - I Cook Different

Pinterest
Search