European Arts / Auction house and gallery

Aukční síň a galerie European Arts představuje stabilní prověřenou značku a patří jí přední místo na tuzemském trhu s výtvarným uměním. V roce 2014 jsme se stali druhou nejúspěšnější aukční síní v České republice. Naši zaměstnanci a odborní poradci mají dlouholetou zkušenost s prodejem uměleckých děl, zajišťovali například prodej obrazů ze sbírek průmyslníka Jindřicha Waldese, Richarda Morawetze, Emila Saluse a dalších významných soukromých kolekcí, restituovaných z Národní galerie v Praze.
83 Piny60 fanoušků
Mistrovské rané dílo Josefa Ullmanna z majetku Karla Čapka, v němž autor rozehrává kolorit do opojné palety tónů, spíš zdušených, celek je sonorní melodií v mollovém ladění s elegickým, lehce melancholickým vyzněním – jako bychom slyšeli kultivovaný projev Dvořákových Dumek či Sukových secesních kusů.  Josef Ullmann / Nocturno - Olej na plátně adjustovaném na lepence, 95 x 75 cm, rámováno, datace – okolo r. 1900, signováno vpravo dole J Ullmann.  Odborný posudek: PhDr. Mgr. Michael Zachař.

Máte doma zajímavý obraz a chcete znát jeho hodnotu? Neváhejte nás kontaktovat! Naši specialisté a přední historici umění jsou Vám i toto léto plně k dispozici pro jakékoliv konzultace. Využít můžete také náš nabídkový formulář: http://www.europeanarts.cz/nabidnete-do-aukce.php Také Váš obraz může být součástí našich mimořádných podzimních aukcí v Obecním domě v Praze. Těšíme se na milou spolupráci. #fineartauction #aukceobrazů #europeanarts

Aukční rekord Jindřicha Štyrského / Kominík a sněhulák - Historicky teprve třetí český autor, který překonal hranici 20 milionů korun.

Jakub Schikaneder / Kontemplace - brilantně ztvárněný obraz datovaný do roku 1893, ve kterém autor syntetizuje veškeré své mistrovství - virtuózní hru světla, jemný a citlivý kresebný přednes, odvážnou kompozici a hloubku meditace, která až vyzařuje vně samotného obrazu.   Odkaz na položku s možností limitování online: http://www.europeanarts.cz/detail.php?poldet=002&aa=2-2017  Bude draženo: Aukce mistrovských děl, 21/5/2017 - Obecní dům Praha  Vyvolávací cena: 480 000 CZK  #Kontemplace…

Vysněná krajina Jiřího REMA Jelínka patří k dalším mimořádně půvabným a objevným položkám naší nedělní květnové aukce. Publikovaný a mnohokrát vystavovaný olej na plátně z roku 1926 lze dle předního znalce PhDr. Karla Srpa ,společně s obrazem Nábřeží, který také v naší aukci nabídneme, považovat za nejdůležitější dochovanou Jelínkovu práci z období dvacátých let.  Opatřeno odborným posudkem PhDr. Karla Srpa.  Vystaveno: Devětsil, Staroměstská radnice v Praze, Galerie hlavního města Prahy…

Půvabné a značně poetické dílo Václava Špály / Idyla (Koupání) z roku 1910, je ukázkou autorova mistrovského výtvarného výrazu / zcela originální lyrické varianty fauvismu. Vnadné akty personifikují smyslnost, živelnost a radostnost prosluněné přírody.  Odkaz na položku s možností limitování online: http://www.europeanarts.cz/detail.php?poldet=007&aa=2-2017  Vyvolávací cena: 2 800 000 CZK  Bude draženo: 21/5/2017 - Obecní dům Praha

Česká krajinářská škola je v naší nadcházející aukci zastoupena krajinářem nejvýznamnějším - Antonín Slavíček / Krajina od Německé Rybné, (olej na plátně, 52 x 64) svěží dosud neznámé impresionisticky laděné dílo z roku 1909 v původní adjustaci je mistrovskou ukázkou Slavíčkova uvolněného rukopisu.  Odkaz na položku s možností limitování online: http://www.europeanarts.cz/detail.php?poldet=013&aa=2-2017  Bude draženo: Aukce mistrovskách děl výtvarného umění, 21/5/2017, Obecní dům Praha…

Kamil Lhoták / Závodní automobil a pozorovací balón / datace 1942, vyvolávací cena: 650 000 CZK - Aukce mistrovskách děl / 21. května 2017  „Závodní automobil a pozorovací balón“ je autentickým a špičkovým dílem Kamila Lhotáka z nejlepšího období – vzniklo v době, kdy autor byl již právoplatným členem Skupiny 42, která se zformovala uprostřed války a okupace jako významný generační tvůrčí kolektiv, nazvaný později podle roku vzniku.

Aukcni katalog 2/2017 - Listujte naším novým katalogem!

Aukcni katalog 2/2017

Hledat