European Arts / Auction house and gallery

Aukční síň a galerie European Arts představuje stabilní prověřenou značku a patří jí přední místo na tuzemském trhu s výtvarným uměním. V roce 2014 jsme se stali druhou nejúspěšnější aukční síní v České republice. Naši zaměstnanci a odborní poradci mají dlouholetou zkušenost s prodejem uměleckých děl, zajišťovali například prodej obrazů ze sbírek průmyslníka Jindřicha Waldese, Richarda Morawetze, Emila Saluse a dalších významných soukromých kolekcí, restituovaných z Národní galerie v Praze.
91 Pins65 Followers
Právě dorazil zbrusu nový katalog k aukci mistrovských děl výtvarného umění. Listujte https://issuu.com/europeanarts/docs/aukcni_katalog_4-2017

Aukcni katalog 4/2017

Mistrovské rané dílo Josefa Ullmanna z majetku Karla Čapka, v němž autor rozehrává kolorit do opojné palety tónů, spíš zdušených, celek je sonorní melodií v mollovém ladění s elegickým, lehce melancholickým vyzněním – jako bychom slyšeli kultivovaný projev Dvořákových Dumek či Sukových secesních kusů.  Josef Ullmann / Nocturno - Olej na plátně adjustovaném na lepence, 95 x 75 cm, rámováno, datace – okolo r. 1900, signováno vpravo dole J Ullmann.  Odborný posudek: PhDr. Mgr. Michael Zachař.

Federico Diáz / LACRIMAU

Federico Diáz / LACRIMAU

Aukce mistrovských děl výtvarného umění -Highlights video!

Mistrovská práce Jana Baucha - Snová krajina z roku 1932 ozdobí naší listopadovou aukci.  Olej na plátně, 81 x 100 cm, rámováno, datace 1932, signováno vlevo nahoře J. Bauch.  ...Hledal jsem způsoby, jak udělat z obrazu báseň, jakoby symbol nebo metaforu, hledal jsem tvary vymyšlené, vycházející z fantazie a kombinované do jiných souvztažností, než jaké má realita....  Odborný posudek: PhDr. Rea Michalová, Ph.D.  Provenience: Sbírka JUDr., PhDr. Jaroslava Borovičky, restituce z NG v Praze…

Chef-d'oeuvre listopadové aukce v Obecním domě bude vrcholné dílo Jindřicha Štyrského - Utonulá (1927) #SneakPeek

Již zítra v Obecním domě v Praze na Vás čeká více než 400 položek kvalitního výtvarného umění. Listujte a vybírejte!

Aukcni katalog 3/2017

Mimořádně půvabná kresba Josefa Šímy - Podobizna ženy, je skvělou ukázkou Šímova intuitivního vhledu, podpořeného mimořádným výtvarným talentem. Z kresby je patrné, že žena Šímu velmi zaujala, nechal vyznít její tělo, které jako by se rodilo z prázdna plochy...  Tuš a akvarel na papíře, 71 x 61 cm, rámováno, pod sklem, datace 1926, signováno vpravo dole ŠÍMA 1926  Odborný posudek: PhDr. Karel Srp

Aukční katalog k aukci září 2017 - více info na www.europeanarts.cz

Aukcni katalog 3/2017

Máte doma zajímavý obraz a chcete znát jeho hodnotu? Neváhejte nás kontaktovat! Naši specialisté a přední historici umění jsou Vám i toto léto plně k dispozici pro jakékoliv konzultace. Využít můžete také náš nabídkový formulář: http://www.europeanarts.cz/nabidnete-do-aukce.php Také Váš obraz může být součástí našich mimořádných podzimních aukcí v Obecním domě v Praze. Těšíme se na milou spolupráci. #fineartauction #aukceobrazů #europeanarts

Crossword, Art Auction

Aukční rekord Jindřicha Štyrského / Kominík a sněhulák - Historicky teprve třetí český autor, který překonal hranici 20 milionů korun.

Jakub Schikaneder / Kontemplace - brilantně ztvárněný obraz datovaný do roku 1893, ve kterém autor syntetizuje veškeré své mistrovství - virtuózní hru světla, jemný a citlivý kresebný přednes, odvážnou kompozici a hloubku meditace, která až vyzařuje vně samotného obrazu.   Odkaz na položku s možností limitování online: http://www.europeanarts.cz/detail.php?poldet=002&aa=2-2017  Bude draženo: Aukce mistrovských děl, 21/5/2017 - Obecní dům Praha  Vyvolávací cena: 480 000 CZK  #Kontemplace…

Vysněná krajina Jiřího REMA Jelínka patří k dalším mimořádně půvabným a objevným položkám naší nedělní květnové aukce. Publikovaný a mnohokrát vystavovaný olej na plátně z roku 1926 lze dle předního znalce PhDr. Karla Srpa ,společně s obrazem Nábřeží, který také v naší aukci nabídneme, považovat za nejdůležitější dochovanou Jelínkovu práci z období dvacátých let.  Opatřeno odborným posudkem PhDr. Karla Srpa.  Vystaveno: Devětsil, Staroměstská radnice v Praze, Galerie hlavního města Prahy…

Půvabné a značně poetické dílo Václava Špály / Idyla (Koupání) z roku 1910, je ukázkou autorova mistrovského výtvarného výrazu / zcela originální lyrické varianty fauvismu. Vnadné akty personifikují smyslnost, živelnost a radostnost prosluněné přírody.  Odkaz na položku s možností limitování online: http://www.europeanarts.cz/detail.php?poldet=007&aa=2-2017  Vyvolávací cena: 2 800 000 CZK  Bude draženo: 21/5/2017 - Obecní dům Praha

Česká krajinářská škola je v naší nadcházející aukci zastoupena krajinářem nejvýznamnějším - Antonín Slavíček / Krajina od Německé Rybné, (olej na plátně, 52 x 64) svěží dosud neznámé impresionisticky laděné dílo z roku 1909 v původní adjustaci je mistrovskou ukázkou Slavíčkova uvolněného rukopisu.  Odkaz na položku s možností limitování online: http://www.europeanarts.cz/detail.php?poldet=013&aa=2-2017  Bude draženo: Aukce mistrovskách děl výtvarného umění, 21/5/2017, Obecní dům Praha…

Search