European Arts / Auction house and gallery

Aukční síň a galerie European Arts představuje stabilní prověřenou značku a patří jí přední místo na tuzemském trhu s výtvarným uměním. V roce 2014 jsme se stali druhou nejúspěšnější aukční síní v České republice. Naši zaměstnanci a odborní poradci mají dlouholetou zkušenost s prodejem uměleckých děl, zajišťovali například prodej obrazů ze sbírek průmyslníka Jindřicha Waldese, Richarda Morawetze, Emila Saluse a dalších významných soukromých kolekcí, restituovaných z Národní galerie v Praze.
87 pinů62 fanoušků
Chef-d'oeuvre listopadové aukce v Obecním domě bude vrcholné dílo Jindřicha Štyrského - Utonulá (1927) #SneakPeek

Již zítra v Obecním domě v Praze na Vás čeká více než 400 položek kvalitního výtvarného umění. Listujte a vybírejte!

Aukcni katalog 3/2017

Mimořádně půvabná kresba Josefa Šímy - Podobizna ženy, je skvělou ukázkou Šímova intuitivního vhledu, podpořeného mimořádným výtvarným talentem. Z kresby je patrné, že žena Šímu velmi zaujala, nechal vyznít její tělo, které jako by se rodilo z prázdna plochy...  Tuš a akvarel na papíře, 71 x 61 cm, rámováno, pod sklem, datace 1926, signováno vpravo dole ŠÍMA 1926  Odborný posudek: PhDr. Karel Srp

Aukční katalog k aukci září 2017 - více info na www.europeanarts.cz

Aukcni katalog 3/2017

Máte doma zajímavý obraz a chcete znát jeho hodnotu? Neváhejte nás kontaktovat! Naši specialisté a přední historici umění jsou Vám i toto léto plně k dispozici pro jakékoliv konzultace. Využít můžete také náš nabídkový formulář: http://www.europeanarts.cz/nabidnete-do-aukce.php Také Váš obraz může být součástí našich mimořádných podzimních aukcí v Obecním domě v Praze. Těšíme se na milou spolupráci. #fineartauction #aukceobrazů #europeanarts

Aukční rekord Jindřicha Štyrského / Kominík a sněhulák - Historicky teprve třetí český autor, který překonal hranici 20 milionů korun.

Jakub Schikaneder / Kontemplace - brilantně ztvárněný obraz datovaný do roku 1893, ve kterém autor syntetizuje veškeré své mistrovství - virtuózní hru světla, jemný a citlivý kresebný přednes, odvážnou kompozici a hloubku meditace, která až vyzařuje vně samotného obrazu.   Odkaz na položku s možností limitování online: http://www.europeanarts.cz/detail.php?poldet=002&aa=2-2017  Bude draženo: Aukce mistrovských děl, 21/5/2017 - Obecní dům Praha  Vyvolávací cena: 480 000 CZK  #Kontemplace…

Vysněná krajina Jiřího REMA Jelínka patří k dalším mimořádně půvabným a objevným položkám naší nedělní květnové aukce. Publikovaný a mnohokrát vystavovaný olej na plátně z roku 1926 lze dle předního znalce PhDr. Karla Srpa ,společně s obrazem Nábřeží, který také v naší aukci nabídneme, považovat za nejdůležitější dochovanou Jelínkovu práci z období dvacátých let.  Opatřeno odborným posudkem PhDr. Karla Srpa.  Vystaveno: Devětsil, Staroměstská radnice v Praze, Galerie hlavního města Prahy…

Půvabné a značně poetické dílo Václava Špály / Idyla (Koupání) z roku 1910, je ukázkou autorova mistrovského výtvarného výrazu / zcela originální lyrické varianty fauvismu. Vnadné akty personifikují smyslnost, živelnost a radostnost prosluněné přírody.  Odkaz na položku s možností limitování online: http://www.europeanarts.cz/detail.php?poldet=007&aa=2-2017  Vyvolávací cena: 2 800 000 CZK  Bude draženo: 21/5/2017 - Obecní dům Praha

Hledat