Pinterest • Celosvětový katalog nápadů

pěstování květin,keřů apod.

33 Piny42 fanoušků

Cesmína přeslenitá (Ilex verticillata)

pokrač.: V pôde by mala byť časť vetvičky z ktorej ste odstránili lístky. Potom je vhodné nádobu prikryť igelitovým vreckom. Vďaka tomu bude rozmarín v stabilnej teplote, čo je ideálne pre proces zakorenenia. Dôležité je tiež zapezpečiť, aby bol substrát stále vlhký – nie však preliaty.

10 rastlín, ktoré môžete pestovať vo vode celý rok-4. Bazalka – Bazalka zbožňuje teplo vašej kuchyne a bude v nej rásť tak dlho, kým bude mať k dispozícii dostatok svetla. Odrezky si urobte kedykoľvek predtým, ako rastlinka začne kvitnúť. Mimochodom, pestovanie odrezkov vo vode je ideálnym spôsobom, ako si uchovať bazalku aj počas zimy.

Na urýchlenie rastu a tvorbu koreňov odrezkov nemusíte nutne používať chémiu. Ten najlepší výsledok dosiahnete pomocou týchto prírodných prostriedkov.Niekoľko vetvičiek vŕby (môžete použiť aj rozmarín alebo topoľ) umiestníme do prehľadnej nádoby s vodou a počkáme, kým nepustia korene. Odrezky z rastlín vložte do rovnakej vody. Táto pomôcka pracuje spoľahlivo a rýchlo.

Na urýchlenie rastu a tvorbu koreňov odrezkov nemusíte nutne používať chémiu. Ten najlepší výsledok dosiahnete pomocou týchto prírodných prostriedkov.Škorica Mletú škoricu použite rovnako ako stimulátor zakoreňovania. Odrezok vložíme do mletej škorice a až potom do substrátu. Škorica stimuluje rast koreňov a ochráni odrezok pred hubovými infekciami.

Muškáty aj begónie potrebujú zásadité pH pôdy. Práve preto im prospeje zálievka s obsahom jedlej sódy. Tá vytvorí v pôde ideálne podmienky na pestovanie týchto okrasných rastlín. Zálievku s obsahom sódy aplikujte na pôdu okolo rastlín.

Bylinky - neměly by n našem jídelníčku chybět. Většina z nás má překyselený organismus a to stojí za řadou civilizačních nemocí. Zelená strava působí nejvíce alkalicky, takže zařazení do jídelníčku čerstvého drinku přispěje našemu organismu k normalizaci Ph. Pro koho je výroba nápoje náročná, pak doporučujeme Sevenpoint2 Greens - http://saksa.sevenpoint2.com/products.html?country=cz&language=cs

Pěstování cibulové natě v kuchyni

Jak doma pěstovat nekončící zásobu zázvoru | VyváženéZdraví.cz

Ako pripraviť výluh z pŕhľavy- dobré hnojivo aj postrek do záhrady.